یکشنبه, 6 خرداد 1397

 

برنامه های هفته قرآن و عترت حوزه ورزش و جوانان در یزد تشریح شد

 


تاریخ ثبت: 1395/11/16

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: همزمان با هفته قرآن و عترت، در این اداره کل نیز برنامه های متعددی برای آشنایی جوانان و ورزشکاران استان با مبانی هویت بخش قرآنی تدوین شده است.  

مسعود شریعتی با اشاره به اهمیت فعالیتهای قرانی در ارتباط با ورزشکاران، سازمانهای مردم نهاد و جوانان استان تاکید کرد که در تمام برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان یزد تلاش شده توجه به قرآن کریم افزایش یافته و با استفاده از پتانسیلها و امکانات موجود همچون فضای مجازی، تکیه بر قران و به کارگیری آموزه‌های آن به یک جریان اجتماعی، پایدار و موثر تبدیل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد همچنین با اشاره به  برگزاری مسابقه مفاهیم و تفسیر سوره فجر ویژه ورزشکاران و جوانان خاطرنشان کرد: این مسابقه در بین ورزشکاران، همزمان با المپیادهای ورزشی در شهرستانهای مختلف، و در بین جوانان از طریق سازمانهای مردم نهاد و همچنین از طریق سایت اداره کل و شبکه های مجازی برگزار می شود.

به گفته شریعتی فضاسازی قرآنی اماکن ورزشی ، برنامه ریزی جهت شروع آموزش عمومی قرآن کریم و تهیه و نشر ویژه نامه این هفته با محوریت قرآن و عترت از دیگر برنامه های اداره کل ورزش و جوانان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در پایان نیز بر لزوم تقویت و ترویج بینش قرآنی در هفته قرآن و عترت تاکید کرده و افزود: قرآن و عترت، به عنوان دو یادگار و میراث گرانبهای رسول خدا (ص) چراغ راهنمای ما در همه امور بوده و جدایی از این‌ دو می‌تواند موجب افول ارزشهای معنوی شده و جامعه را به سوی انحطاط ببرد. از این رو شایسته است از همه ابزارهای کارامد برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت در جامعه استفاده شود.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:540


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group