یکشنبه, 6 خرداد 1397

 

اختتامیه طرح تربیت مبلغ عفاف و حجاب با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد

 


تاریخ ثبت: 1395/11/16

 

آیین اختتامیه طرح تربیت مبلغ عفاف و حجاب با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد برگزار شد.  

آیین اختتامیه طرح تربیت مبلغ عفاف و حجاب همزمان با ایام الله دهه فجر و سالروز میلاد بابرکت حضرت زینب (س) با حضور مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ، محمود حاجی حسینی مسئول روابط عمومی این اداره کل، استاد آبایی کارشناس مذهبی و جمعی از مبلغان شرکت کننده در این طرح در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری امام علی (ع)  برگزار و گواهی پایان دوره به مبلغان طرح قاصدان نجابت اهدا شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در این مراسم گفت: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است

مسعود شریعتی در ادامه با تقدیر از فعالیت موسسه آفتاب ولایت در اجرایی کردن این طرح گفت: یکی از مهم ترین سیاست های دولت تدبیر و امید سپردن کارها به مردم و به خصوص جوانان است و قطعا نتایج بهتری حاصل می شود ، همانطور طرح تربیت مبلغین عفاف و حجاب توسط این سازمان مردم نهاد به خوبی اجرا شده است.

وی ادامه داد: اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم ضروری است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در پایان اظهار داشت: اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از راهکارهای اساسی برای ترویج و نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب است که امیدواریم اینگونه برنامه ها به طور مستمر ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است : طرح تربیت مبلغ عفاف و حجاب از تابستان سال 93 شروع و پس از نزدیک به دو سال در سال 95 پایان یافت. در این دوره تربیتی، تعداد 80  دانشجو و طلبه جذب و به صورت سیر مطالعاتی و کلاس درس و کارگاه های اموزشی و مهارتی توسط اساتید موسسه طهورای قم اموزش های تبلیغی مبحث عفاف و حجاب جهت کار در مدارس را گذراندند.

در پایان دوره از بین 80 مبلغ ، تعداد 40 مبلغ موفق به اتمام دوره و کسب گواهی شدند و در طول دوره نیز نزذیک به 15 مدرسه متوسطه دخترانه در یزد، شاهد اجرای این طرح توسط مبلغین  برای دانش اموزان خود بودند.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:533


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group