یکشنبه, 3 تیر 1397

 

به ورزش بانوان به اندازه ورزش مردان توجه داریم

 


تاریخ ثبت: 1396/04/26

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت:ورزش بانوان برای ما به اندازه آقایان ارزش دارد و همان جایگاهی که برای آقایان در نظر داریم برای بانوان نیز قائلیم.  

مسعود شریعتی در نشست مسئولان ورزش بانوان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها گفت: بانوان تقریبا نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند بنابراین لازم است به منظور ایجاد تحرک و سلامت این بخش از جامعه که تربیت کننده نسل جامعه ما هستند به آنان توجه ویژه شود.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری و تشکیل این جلسه افزود: بسیار خوشحال و خرسندیم که امروز در خدمت مسوولان ورزش بانوان ادارات  ورزش و جوانان  هستیم تا از این طریق و تبادل تجربه و اندیشه های خود  گامهای مفید و موثری در جهت توسعه ورزش بانوان برداشته شود.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد توجه به زیرساختهای ورزشی ویژه بانوان را یادآور شد و گفت: بانوان به خاطر محدویتهایی که دارند کمتر می توانند همانند آقایان در میادین مختلف برای ورزش کردن حاضر شوند اما می توانیم با ایجاد فضاهای ورزشی منحصر به بانوان این محدودیت را کاهش دهیم که ما در سطح استان یزد قدمهای خوبی برداشته ایم و تلاش کرده ایم که در اکثر شهرستانهای استان این فضا را ایجاد کنیم .
 
شریعتی ادامه داد: کار و تلاش در حوزه ورزش بانوان باید قابل لمس و پویا تر از گذشته باشد تا شاهد رشد و توسعه ورزش این قشر باشیم چرا که اعتقاد داریم استعداد های ورزشی زیادی در این بخش وجود دارد که باید در جای جای استان در جهت استعداد یابی و شناخت ظرفیت های بانوان تلاش مضاعف صورت گیرد.

وی با اشاره به تصویب اختصاص یک درصد از بودجه دستگاه‌ها به ورزش خاطرنشان کرد: این موقعیت خوبی است برای فعالیت بهتر و بیشتر در ورزش و به خصوص ورزش زنان که می بایست در این خصوص هم اندیشی و راهکارهای مختلفی برای ورزش زنان کارمند به ادارات پیشنهاد داد و ادارات را ترغیب کرد تا توجه ویژه ای به ورزش داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه در این نشست با هم‌اندیشی می‌توان به راهکارهای خوبی  برای فعالیت بهتر جهت توسعه ورزش بانوان رسید تصریح کرد:زنان کارمند یکی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه به حساب می‌آیند. آنها بعد از دوران بازنشستگی، دچار عوارضی می‌شوند که جبران ‌ناپذیر است که با اجرایی کردن قوانین مربوط به ساعات ورزش کارکنان می توانیم هدیه ای شایسته به بانوان شاغل اعطاء کنیم.

شریعتی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید حمایت زیادی از ورزش بانوان دارد، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری نیز در یکی از نشست‌های هیات دولت، از واژه «رفع تبعیض» برای تاکید بر جایگاه بانوان و برابر دانستن آن با ورزش مردان استفاده کرد که ما نیز بر این باوریم که بانوان و مردان برابرند و به اندازه آقایان به مسائل مربط به ورزش بانوان نیز توجه داریم.

وی تاکید کرد: این مسئولین ورزش بانوان ادارات در شهرستان ها هستند که باید در راستای توسعه ورزش بانوان و ترغیب بانوان به ورزش کردن برنامه ریزی و تلاش کنند و ما نیز تلاش خواهیم کرد با حمایت و تخصیص بودجه های لازم زمینه هرچه بهتر فعالیت بانوان را فراهم کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: با نگاه ویژه تر به ورزش بانوان در شهرستان ها و تلاش همگانی شاهد تحول گسترده ای در ورزش بانوان استان باشیم و بانوان بیشتری از استان یزد در تیم های ملی و میادین و رویدادهای حضور پیدا کنند.

آزاده دهقان مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست گزارشی از عملکرد گروه توسعه ورزش بانوان در سطح استان و برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف ارائه کرد.

در پایان این نشست از مسئولین ورزش بانوان ادارات ورزش و جوانان شهرستان های یزد ، اردکان و بافق به دلیل عملکرد مثبت و خوب در المپیاد ورزشی دارالعباده و همچنین از مسئولین ورزش بانوان ادارات یزد ، میبد و اردکان به جهت برگزاری خوب برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر تجلیل به عمل آمد.

از دیگر مسئولین ورزش بانوان ادارات نیز با اهدا لوح سپاس قدردانی شد.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:203


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group