یکشنبه, 3 تیر 1397

 

سامانه ازدواج در استان یزد راه‌اندازی می‌شود

 


تاریخ ثبت: 1396/06/04

 

مدیرکل ورزش و جوانان یزد از راه‌اندازی سامانه ازدواج در استان به همراه دیگر استان‌ها خبر داد.  

مسعود شریعتی در نخستین همایش خیرین ازدواج استان یزد با اشاره به اینکه خیرین در ترویج فرهنگ ازدواج، بالقوه سالم مؤثر بودند، گفت: هدف از این همایش و گردهمائی دوستان، به‌منزله این است که تفاوت‌هایی که در حال حاضر در امر توسعه و ترویج ازدواج است موردتوجه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه تأمین مخارج ازدواج و خرید جهیزیه از دغدغه‌های خانواده‌ها است، افزود: امروزه باید دلایل کاهش ازدواج و بالا رفتن نرخ رشد طلاق در تازه مزدوجان بررسی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد اظهار داشت: اعضاء مجمع خیرین ازدواج یک سال تلاش کردند که این مجمع را به ثبت برسانند و خودمحور و ستون آن قرار گرفتند که من به آن‌ها خدا قوت گفته و از زحمات و کار خداپسندانه این عزیزان سپاسگزارم.

شریعتی با اشاره به اینکه این گردهمایی‌ها و هم‌افزایی با اهداف بسیاربزرگ و مقدس تشکیل‌شده است، خاطرنشان کرد: سعی داریم تا همان‌طور که استان یزد در تمام عرصه‌ها الگو بوده در بحث ازدواج و کاهش طلاق هم الگو باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد بابیان اینکه وزارت ورزش و جوانان مجری طرح نیست، گفت: با این شرایط بایستی از تمام امکانات دولتی و مردمی استفاده کنیم تا مؤثر باشد و مشکلات جوانان بخصوص در امر ازدواج که یکی از دغدغه‌های اصلی است برطرف شود.

وی اضافه کرد: به همین منظورستاد سامان‌دهی امورجوانان در هر استان تشکیل‌شده و قرار است سامانه ازدواج راه‌اندازی شود.

شریعتی تصریح کرد: برای دستیابی به نتیجه بهتر و مؤثرتر در استان یزد، هفت کارگروه با محور مجمع خیرین ازدواج گرد هم آمدند و با همفکری و تشکیل اتاق فکری در خصوص تعاون ، همکاری ، هم افزائی و نحوه مشارکت در توسعه و ترویج و نهادینه سازی ازدواج بحث و تبادل‌نظر می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه در بحث ازدواج بخشی جهیزیه و مشاوره و بخشی آموزش و فراهم کردن تسهیلات و تشریفات زدایی است، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد هدفشان بحث ازدواج آگاهانه ، آسان ، بلقوه سالم و پایدارو کمک به نهادهایی دولتی و مردم است و حضور خیرین در تمام این کارگروه‌ها بسیار مؤثر و مثمر ثمر خواهد بود.

در پایان این مراسم از بیش از 44 خیر امر ازدواج و موسسه فعال این امر تقدیر بعمل آمد.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:204


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group