یکشنبه, 3 تیر 1397

 

پایان جشنواره بازی‌های بومی و محلی استان یزد در دهکده تاریخی خرانق

 


تاریخ ثبت: 1396/06/20

 

جشنواره بازی‌های بومی و محلی استان یزد با معرفی نفرات و تیم‌های برتر در دهکده تاریخی خرانق به کار خود پایان داد.  

«مجتبی خالصی» بخشدار خرانق در آیین اختتامیه این مسابقات در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، هدف از اجرای این مسابقات در قالب جشنواره را ایجاد نشاط اجتماعی و شور و شعف در بین بانوان روستایی خواند و افزود: حضور بانوان فعال موجب نشاط و سرزندگی در خانواده و به دنبال آن انتقال این نشاط به جامعه خواهد شد و امیدواریم این جشنواره توانسته باشد گامی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان روستایی استان یزد برداشته باشد.

بخشدار بزرگترین بخش کشور در ادامه به تعداد نفرات شرکت کننده در این دوره از مسابقات اشاره و اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش‌های انجام شده و تعامل و همکاری با هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان بیش از 90 بانوی روستایی ورزشکار در قالب 10 تیم در این دوره از مسابقات شرکت کردند که این آمار نسبت به دوره قبل افزایش نسبی داشته است.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات با حضور تیم‌هایی از شهرستان‌های یزد، میبد، تفت، زارچ، ابرکوه، مهریز، اشکذر و سه تیم از شهرستان اردکان در چهار رشته چوب‌‌کشی، هدف گیری با کمان، بازی ایستگاهی و خونه بازی انجام و در پایان تیم‌های میبد، تفت و یزد به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و تیم اردکان بعنوان تیم اخلاق این دوره از رقابت ها معرفی شد.

گفتنی است، این دومین دوره از جشنواره بازی های بومی محلی است که در دهکده تاریخی خرانق برگزار می‌شود. البته در حاشیه آن جشنواره غذاهای محلی نیز برگزار شد.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:64


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group