سه‌شنبه, 23 مرداد 1397

 

مراسم تجلیل از مدال آوران نابینا و کم بینایان استان یزد در سال ۹۵ در یزد برگزار شد

 


تاریخ ثبت: 1396/06/22

 

مراسم تجلیل از مدال آوران نابینا و کم بینایان استان یزد در سال ۹۵ با حضور رئیس فدراسیون ورزشی نابینایان و کم بینایان کشور در یزد برگزار شد.  

مراسم تجلیل از مدال آوران نابینایان و کم بینایان استان یزد شب گذشته (21 شهریور) با حضور محمد رضا مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور، مسعود شریعتی، مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد ، سید احمد هاشمی رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و آزاده دهقان مسئول ورزش بانوان این اداره کل ، حسین دشتی، رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد و جمعی از مسئولین و ورزشکاران و قهرمانان نابینایان و کم بینایان در محل خانه ابراهیمی یزد برگزار شد.

مسعود شریعتی، مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در این مراسم با اشاره به روند توسعه ورزش نابینایان و کم بینایان استان گفت: ما در این بخش روند رو به رشدی را داشته ایم که در چارچوب فعالیت های آنها با توجه به کمبودهایی که وجود داشته اما ما شاهد رشد خوبی در سطح استان و کشور بوده ایم.

وی افزود: در سال 94 رتبه هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد  23 کشور بود که این رتبه با توجه به پیگیری ها و تلاش های انجام شده در سال 95 به رتبه دهم کشوری رسیده است .

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد خاطر نشان کرد: ما در استان تعداد 65 هزار نفر به صورت سازمان یافته ورزشکار داریم  که تنها هفت درصد مردم استان ورزشکار هستند و تنها 75 نفر به صورت سازمان یافته نابینا و کم بینا هستند که این از جمعیت یک هزار نفری نابینایان و کم بینایان استان است.

شریعتی ادامه داد: آنچه ما وظیفه داریم ایجاد فضایی برای شناسایی ظرفیت ها است که امیدواریم روزی رسد که 90 درصد از این هزار نفر در فعالیت های ورزشی شرکت کنند.

وی گفت: سیاست ما در این جهت است  که بودجه های ورزشی را ابتدا در بخش ورزش همگانی بعد اقشار خاص است که امیدواریم در استان بتوانیم حرکاتی موثر در ورزش نابینایان و کم بینایان داشته باشیم.

حسین دشتی، رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ورزش این گروه خاص در استان یزد گفت: ما تلاش کرده ایم تا از طریق ورزش افراد نابینا و کم بینا را در جامعه فعال کنیم و به نحوی شناسایی ظرفیت ها را داشته باشیم.

وی افزود: ما در سال 95 در استان یزد در رشته های شنا، گلبال، پرس سینه و شطرنج فعال داشتیم که در این زمینه با توجه به پیشرفت ها اعزام به مسابقات ملی و کشوری را نیز انجام دادیم.

رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد خاطرنشان کرد: در این مسابقات نیز ما توانستیم جمعا 15 مدال طلا، 12 نقره، 13 برنز را کسب کنیم که این نشان دهنده هنر و ظرفیت استان است.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:124


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group