جمعه, 30 فروردین 1398

 

سلسله نشست های "پس از جهانی شدن" در عمارت صادقیه یزد برگزار شد

 


تاریخ ثبت: 1396/11/09

 

به همت مؤسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد و باهمکاری پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد و گروه نقشبند تراب مهر،نشست دوم از سلسله نشست های "پس از جهانی شدن" در عمارت صادقیه یزد برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی موسسه اندیشه وفرهنگ اسلامی یزد، دومین نشست از سلسله نشست های "پس از جهانی شدن"، با حضور محمدرضا ملک ثابت عضو هیأت علمی گروه ایرانشناسی دانشگاه آیت الله حائری میبد و  نجمه نادری مسئول فنی پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد شنبه 7 بهمن ماه و با حضور فعالین فرهنگی مذهبی و دبیران سمن ها و همچنین مسئولین موسسات فرهنگی و جمعی از نخبگان  در عمارت صادقیه یزد برگزار شد.

در این نشست در ابتدا  ملک ثابت به تبیین ضرورت تاریخ نگاری محلی یزد مبتنی بر اسناد تاریخی اشاره کرد.

وی پیشینه و تاریخچه یزد را بسیار درخشان و با قدمت ارزیابی کرد و با اشاره به مثال های متعدد با توجه به دست نوشته ها و کتاب های متعدد خارجی جایگاه و فرهنگ یزد را اصیل و مثال زدنی برشمرد.

در ادامه نجمه نادری به معرفی یونسکو و تاریخچه ثبت میراث جهانی و تشریح مولفه های موثر در ثبت 200 هکتار از بافت تاریخی  شهر یزد پرداخت.

وی یکی از وظایف مردم شریف یزد و حتی کل کشور را حفاظت از این میراث جهانی دانستند.

در  پایان برنامه شرکت کنندگان  بصورت شفاهی و مکتوب سوالات و انتقادات و پیشنهادات خود را بیان داشتند و اساتید پاسخ دادند.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:256


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group