شنبه, 24 آذر 1397

 

اکران مستند «نسیان» در سومین نشست «پس ازجهانی شدن»

 


تاریخ ثبت: 1396/12/09

 

سومین نشست از سلسله نشست های «پس ازجهانی شدن» به همت مؤسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و گروه نقشبند تراب مهر، همراه با اکران مستند «نسیان» پنجشنبه 10 اسفندماه برگزار می شود.  

 سلسله نشست‌های پس از جهانی شدن که نخستین جلسه ی آن آبان ماه سال جاری با موضوع بررسی الزامات فرهنگی شهر تاریخی یزد برگزار شد ، همچنان ادامه می یابد.

 نشست سوم نیز پنجشنبه 10 اسفندماه در سالن اجتماعات شهید علیزاده  دانشکده پیراپزشکی از ساعت 18:30 برگزار می گردد.

در این نشست، مستند «نسیان» با موضوع تبیین طرح های نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از نگاهی مردمی اکران و پنل ویژه مرور تجارب طرح توسعه اماکن متبرکه نیز برگزار می شود.
مستند "نسیان" روایتی از تاریخ فراموش شده مشهد است.
فیلم مذکور ابتدا به ذکر تاریخچه ای از تشکیل شهرنشینی پس از گذشت 200 سال از شهادت امام رضا (ع) می پردازد. سپس با گذر از دوران صفوی و پهلوی به دوره پس از انقلاب اسلامی می‌رسد و در آن به تغییرات شگرف در بافت پیرامونی حرم مطهر به عنوان هویت تاریخی و مذهبی پایتخت معنوی ایران اسلامی اشاره می‌کند.

این فیلم مستند، انتقادی جدی نسبت به عدم توجه مسئولان به توصیه‌های دلسوزانه هشت گانه مقام معظم رهبری در سال 86 مبنی بر توجه و دقت نظر اساسی به مسائل زیست بومی، زیارت و معنویت در فرآیند توسعه و بهسازی اطراف حرم مطهر دارد.

 این نشست با حضور ساسان نوروزی، دکتر حمیدرضا بیگ زاده برگزار و علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و حضور در نشست  نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 10001000900100 ارسال کنند.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:227


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group