شنبه, 24 آذر 1397

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد:

توسعه مردمی ورزش از مؤثرترین مسیرهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

 


تاریخ ثبت: 1397/01/26

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در نشست هم‌اندیشی تدوین سند توسعه ورزش استان یزد با تأکید بر توجه به گسترش و عدالت در توزیع زیرساخت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی گفت: توسعه مردمی ورزش از مؤثرترین مسیرهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.  

در راستای تدوین سند توسعه ورزش استان نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی با عنوان راهکارهای ارتقا سلامت و نشاط اجتماعی از طریق ورزش با حضور مدیران و صاحب‌نظران این حوزه در سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار شد.

«فخرالسادات خامسی» در این نشست بیان کرد: تدوین سند توسعه ورزش زمینه‌هایی را فراهم می‌سازد تا همکاری‌های مشترکی فراتر از این موضوع در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی رقم بخورد زیرا بحث سلامت و نشاط اجتماعی از دغدغه‌های مهم جامعه امروز است.

وی افزود: ارتباطی که این حوزه‌ها باهم دارند از یک‌سو و اجتماعی شدن با ورزش از سوی دیگر می‌تواند بر تقویت همبستگی، مسئولیت‌پذیری، تحکیم روابط اجتماعی و مشارکت تأثیرگذاری مثبت داشته باشد.

خامسی ادامه داد: ارتقا سلامت جسمی و روانی، تقویت سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی، روابط بین‌الملل و صلح موضوعاتی است که با ساختار اجتماعی ارتباط دارند و در قالب ورزش نیز قابل‌طرح می‌باشند زیرا اگر بتوانیم سلامت جسمی و روانی را تضمین کنیم این امر سلامت اجتماع به‌ویژه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را تضمین می‌کند.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با تأکید بر اهمیت مردمی شدن ورزش گفت: در بحث تدوین سند نگاه علمی و تخصصی وجود دارد و عدالت نگاه به گسترش حوزه‌های ورزشی در رشته‌های متنوع، گروه‌های خاص و مناطق مختلف باید قابلیت اجرایی در زمان‌بندی مشخص داشته باشد.

خامسی در پایان گفت: در نگاه موجود سند توسعه ورزش بر مبنای مدل شبکه‌ای است و می‌توانیم از اقشار مختلف و ظرفیت‌های جذاب برای نهادینه‌سازی و اطلاع‌رسانی ورزش و جایگاه اثرگذار آن در اجتماع بهره‌مند شویم زیرا مردم به نشاط اجتماعی علاقه‌مند هستند و ما باید با زمینه‌سازی و تقویت زیرساخت‌های مختلف به‌ویژه در حوزه آموزش و تنوع برای سلایق و دسترسی‌های مختلف اقدامات توسعه‌ای انجام دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم در این نشست گفت: تدوین سند توسعه ورزش استان یزد با تاکید بر اجرایی بودن آن آغاز شده و با توجه به حساسیت بالایی که بر آن داریم نشست ها و جلسات مختلف با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه های مختلف برگزار می شود، تا تمامی جوانب در نظر گرفته شود.

شریعتی افزود: یکی از اساسی ترین نیازهای هر شهر زنده و پویا ، ورزش به شکل عمومی و همگانی است و بستر سازی برای همگانی کردن ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است.  

وی با تاکید بر اینکه دستیابی به جامعه سالم، بانشاط و بدون جرایم و آسیب مستلزم همت همگانی و احساس مسئولیت است؛تصریح کرد:هدفمندسازی و گسترش برنامه های فرهنگی و ورزشی و پر کردن اوقات فراغت جوانان بسترهای بروز جرایم و آسیب های اجتماعی را از بین می برد.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:100


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group