چهارشنبه, 1 خرداد 1398

 

اعلام برنامه های شاخص هفته جوان در استان یزد

 


تاریخ ثبت: 1397/02/05

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد برنامه های شاخص به مناسبت گرامیداشت هفته جوان را تشریح کرد.  

احمد طالبی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه ولادت حضرت علی اکبر در تقویم رسمی ما به عنوان روز جوان نامگذاری شده و بر این اساس امسال از 8 تا 14 اردیبهشت، هفته جوان را در پیش داریم، رویکرد فعالیتهای حوزه جوانان را مشارکت جوی، امیدآفرینی و نشاط افزایی دانسته و گفت برنامه های هفته جوان نیز با همین رویکرد برنامه ریزی شده اند.

طالبی در تشریح برنامه‌های هفته جوان در سطح استان یزد اضافه کرد: برگزاری جشن روز جوان با حضور مسئولین عالی رتبه استان و تجلیل از جوانان نخبه در زمینه های مختلف همراه با اجرای موسیقی زنده یکی از برنامه‌های این هفته است که علاوه بر مرکز استان به شکلی گسترده در سایر شهرها و حتی بعضی روستاها نیز اجرا می‌شود. اجرای پیاده راه جوان در محل گذر فرهنگ و هنر یزد به مدت یک هفته با رویکرد تولید و ارائه آثار هنری با موضوع جوان توسط هنرمندان یزدی نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است که شامل برنامه‌های متنوعی همچون نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نمایش خیابانی، موسیقی، پرفورمنس، نقالی و... است.

احمد طالبی همچنین اشاره کرد که گزارشی از شاخصهای وضعیت جمعیتی و اجتماعی جوانان استان در زمینه‌های اشتغال، ازدواج، مسکن و تحصیلات به تفکیک ده شهرستان تهیه شده که طی این هفته در قالب کتابچه‌ای منتشر شده و در اختیار اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان و سایر علاقمندان قرار می‌گیرد تا در جهت برنامه‌ریزی بهتر در حوزه جوانان به کار گرفته شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل استان همچنین از برگزاری هرشب یک برنامه از سوی سمن های جوانان در خانه جوانان، برگزاری کارگاه های مهارت زندگی، ارائه خدمات مشاوره رایگان در شهرستان ها، برگزاری همایش های کویرنوردی، دوچرخه سواری ، نشست مسئولین با جوانان ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و... به عنوان سایر فعالیتهای برنامه‌ریزی شده در این هفته نام برد.

طالبی در پایان با اعلام اینکه هفته جوان فرصت خوبی برای یادآوری اهمیت موضوع جوانان به مردم و مسئولین است ، از عموم مردم استان یزد خواست تا در برنامه های هفته جوان مشارکت خوب و باشکوهی داشته باشند .

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:241


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group