چهارشنبه, 1 خرداد 1398

 

معاون استاندار یزد:

نبود کار آفرین و عدم تمایل به شغل هایی غیر از پشت میز نشینی مهم ترین مسئله در بحث اشتغال جوانان

 


تاریخ ثبت: 1397/02/29

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: در بحث اشتغال جوانان مهم ترین مسئله نبود کار آفرین و عدم تمایل به شغل هایی غیر از پشت میز نشینی می باشد.  

محسن صادقیان در نشست های ماهانه جوانان با مسئولین با محوریت مباحث ازدواج، اشتغال و مسکن گفت: ما در این کارگروه نباید به دنبال اشتغال زایی برای فرد باشیم بلکه اشتغال زایی باید برای تمام افراد جامعه صورت بگیرد .

وی افزود:مباحث و مسائل جوانان بسیار گسترده و وسیع است و کارهای ارزشمندی برای رفع مشکلات جوانان انجام شده است ولی در برخی حوزه های جوانان مخصوصا اشتغال و ازدواج هنوز دچار مشکل هستیم. به طوریکه سن ازدواج افزایش یافته و بیکاری افراد تحصیل کرده نیز سیر صعودی را نشان می دهد.

معاون استاندار یزد اظهار داشت: در زمینه معاونت عمرانی در استانداری چندین کارگروه از جمله پسماند ,ترافیک شهری ,مسکن و ....هستند که جوانان بر حسب تخصصی که دارند می توانند عضو این کارگروه ها شوند و به ما و شهرشان در زمینه پیشرفت عمرانی کمک کنند .

صادقیان با اشاره به اینکه اکثر تحصیل کرده های یزدی خارج از استان و یا حتی خارج از کشور مشغول هستند ،ادامه داد: مورد دیگری که باعث عدم پیشرفت در زمینه عمرانی استان میشود نبود یک بانک اطلاعاتی از افراد تحصیل کرده و متخصص در زمینه های عمرانی و رشته های مرتبط می باشد که می توان با ایجاد این بانک اطلاعاتی افراد متخصص و مجرب را جذب مشارکت و کارهای زیربنایی شهری کرد.

وی همچنین از جوانان حاضر دعوت کرد تا طرحهای خود را در زمینه بازافرینی شهری ارائه کرده و از تسهیلات مختلفی که دولت در عرصه ساخت و ساز در مناطق ویژه شهری و بافتهای تاریخی و فرسوده شهر یزد در نظر گرفته، جهت انجام پروژه هایشان بهره مند شوند.

 

 


منبع خبر:   -   تعداد مطالعه:289


 

دیدگاه کاربران

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group