پنجشنبه, 9 تیر 1401

 

ترویج ازدواج آسان ، بهنگام و پایدار در استان یزد ضروری است

 


تاریخ ثبت: 1399/12/26

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج و تشکیل خانواده گفت: ازدواج آسان ، بهنگام و پایدار در استان یزد باید ترویج داده شود.  

مسعود شریعتی در مراسم پویش ملی "ازدواج جوانان با همراهی خیران" ضمن اعیاد رجب و شعبانیه گفت: تلاشمان اقدامات اثر بخش درباره تسهیل و رفع موانع ازدواج، فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه، آسان و پایدار، پیشگیری از آسیب‌های ناشی از رسومات نوظهور، ضرورت معرفی الگوهای ازدواج ساده، موفق و آگاه سازی جوانان و خانواده‌ها در خصوص اهمیت و نقش مشاوره در ازدواج موفق جوانان است.

وی افزود: در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا، امر ازدواج جوانان نیز به مانند سایر عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی دچار آسیب‌های متعددی شده است و  یکی از مهم‌ترین ابعاد آسیب‌های خانواده‌ها، صدمات اقتصادی است و بسیاری از خانواده‌هایی که جوانان دم بخت دارند، از استطاعت مالی کافی برای تهیه جهیزیه و تامین مسکن و هزینه‌های ازدواج فرزندان خود برخوردار نیستند که این امر، ازدواج جوانان را به تاخیر می اندازد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران نیز در راستای کمک به جوانان در آستانه ازدواج راه اندازی شده، ببان داشت : در این پویش تلاش شده تا با جلب مشارکت خیرین و فعالان امر ازدواج در استان و هم افزایی کلیه ظرفیت ها و امکانات، اقلام ضروری جهیزیه برای جوانان در آستانه ازدواج فراهم شود و با زمینه سازی برای ازدواج آسان جوانان، از آسیب های اجتماعی ناشی از به تأخیر افتادن ازدواج جوانان به دلیل ناتوانی در تهیه ملزومات ازدواج پیشگیری شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: برگزاری گلریزان با هدف جمع آوری کمک های نقدی و نذورات خیرین برای کمک به تهیه جهیزیه زوج های جوان خانواده های کم بضاعت،  فرهنگ سازی برای آغاز زندگی مشترک بدون برگزاری مراسم در شرایط کرونا،  فرهنگ سازی برای حذف رسوم دست و پاگیر ازدواج، تاکید بر جهیزیه ساده، حذف مراسم های پر هزینه و تشریفات نوظهور،  معرفی و الگوسازی زندگی های موفق و پایدار که زندگی خود را ساده آغاز کرده و رفته رفته با کمک یکدیگر زندگی خود را ساخته و صاحب فرزند شده اند، در قالب این پویش صورت می گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بر اهمیت ازدواج آسان، آگاهانه و به هنگام در دین مبین اسلام تاکید کرد و گفت: ازدواج باید آگاهانه، آسان، بر پایه تعقل و به موقع باشد که چنین ازدواج‌هایی دارای ثبات و پایداری خواهد بود.

شریعتی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تسهیل ازدواج جوانان و رفع موانع از قبیل مسکن،  اشتغال و غیرو شاهد ازدواج به موقع و پایدار و تشکیل خانواده از سوی جوانان باشیم.

 

 


منبع خبر:   -   460


 

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group