جمعه, 6 خرداد 1401

 

شهید شاخص ورزش کشور در سال 1400 معرفی شد

 


تاریخ ثبت: 1400/01/25

 

شهید حسن فقیهی جویباری به عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال 1400 معرفی شد .  

بر اساس اعلام مهدی میرجلیلی مسئول سازمان بسیج ورزشکاران و سید عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر و انتقال معارف و ویژگیهای شخصیتی،معنوی و اخلاقی شهدا به جامعه ورزش کشور به ویژه نسل جوان و نوجوان همچون سال های قبل ،شهید شاخص جامعه ورزش کشور در سال 1400 معرفی شد .

بر همین اساس شهید حسن فقیهی از کشتی گیران و مربیان این رشته به عنوان شهید شاخص ورزش کشور معرفی شد .

شهید حسن فقیهی متولد سال ۱۳۳۳ اهل شهرستان جویبار پایتخت کشتی جهان ، مهد دلیران و پهلوانان نامی جهان و کشور بود .

این شهید والا مقام آموزش کشتی را از نونهالی و با حضور در مجامع مختلف کشتی شروع به آموختن نموده و مدارک و مدارج مختلف کشتی را در سطوح مختلف تا قهرمانی استانی و کشوری و به عنوان رئیس هیات کشتی شهرستان جویبار در پرونده خود دارد.
 
 
این  ورزشکار شهید از همراهان و هم‌رزمان سرداران شهید ذبیح الله عالی فرمانده گردان مسلم بن عقیل، سردار صابریان فرمانده سپاه شهرستان جویبار و سردار شعبانعلی فکوری معلم مجاهد ،متفکر و عارف محسوب می شود واز افتخارات دیگر این شهید شهادت دو برادر دیگر ایشان به نام های علی و محمد فقیهی است .
 
شهید حسن فقیهی در پنجم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در مناطق جنگی دهلران در عملیات غرور آفرین والفجر ۶ به درجه رفیع شهادت نائل می ٱید و و پس از ده سال به عنوان شهید مفقودالاثر در سال ۱٣٧٢پیکر مطهر او در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.

 

 


منبع خبر:   -   463


 

 تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
Designed in
Narvan
 |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group